Raport z Polski Wydarzenia

Nieletni grafficiarz zniszczył tarcze ostrzegawcze

Patrol Straży Ochrony Kolei zatrzymał 16-latka, który zdewastował tarcze ostrzegawcze „Stój”. Nieletni został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do incydentu doszło w środę 14 grudnia na szlaku Szczecin Główny – Szczecin Turzyn. Komendant zmiany z KR SOK w Szczecinie otrzymał informację o obecności osoby postronnej na torach czynnych. We wskazane miejsce wysłał patrol Strażników Ochrony Kolei.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK, ujęli młodego mężczyznę przebywającego na torach czynnych – informują mundurowi. – Przy 16-latku znajdował się plecak z 12 puszkami farby w sprayu. Dodatkowo chłopak miał na sobie ubrudzone farbą rękawiczki robocze.

 

W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawca dewastacji jest osobą nieletnią. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarz’’ zdążył zamalować powierzchnię dwóch kolejowych tarcz ostrzegawczych Stój D-1.

Ujęty 16-latek został przekazany wraz z dowodami rzeczowymi przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, celem przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Dodaj komentarz