global Wydarzenia

Niemcy: Burze śnieżne zatrzymały pociągi Deutsche Bahn

Deutsche Bahn zawiesza połączenia kolejowe na północy Niemiec. Powodem są trudne warunki atmosferyczne, w tym burze śnieżne i silne wiatry. W ciągu minionej doby w kraju doszło do ponad 200 wypadków drogowych. Odwołano zaś setki połączeń kolejowych.

DB podjął decyzję o odwołaniu pociągów kursujących na głównych trasach między Hamburgiem a Hanowerem, Berlinem i w kierunku zachodnim.

– Wszystkie pociągi dalekobieżne między Hamburgiem a Kilonią, Hamburgiem i Lubeką oraz między Hamburgiem a Westerlandem zostały w weekend odwołane – informuje niemiecki przewoźnik.

 

Zmiany mają również wpływ na połączenie między Hamburgiem a Rostock / Stralsund / Binz. Kursują jedynie pojedyncze pociągi międzymiastowe. Pasażerowie mający zakupione bilety na odwołane pociągi, będą mogli skorzystać z przejazdu do 7 dni po zakończeniu utrudnień lub wnioskować o zwrot kosztów przejazdu.

Niemiecka służba meteorologiczna zaapelowała do mieszkańców o pozostanie w domach. Ekstremalne warunki pogodowe utrzymywać się będą do końca weekendu.

Na północy Niemiec występują burze śnieżne i marznące opady.

Źródło: DB, RMF FM, berliner-zeitung.de

Dodaj komentarz