global Wydarzenia

Niemieccy maszyniści kontynuują strajk. “Koledzy są sfrustrowani, są wściekli”

Związek Niemieckich Maszynistów (GDL) rozpoczyna kolejny strajk. Ruch pociągów towarowych wstrzymany zostanie 21 sierpnia o godz. 17.00, dwa dni później – 23 sierpnia o godz. 2.00 staną pociągi pasażerskie. – Spółka Deutsche Bahn przeprasza pasażerów za utrudnienia – informuje na Twitterze niemiecki przewoźnik.

Protest niemieckich kolejarzy to skutek braku porozumienia co do wysokości płac pracowników Deutsche Bahn. Związkowcy chcą podwyżki w wysokości ok. 3,2 proc. dotychczasowej pensji. Jak już pisaliśmy wcześniej, toczy się również spór o emerytury zakładowe. Strony sporu różnią się co do postulowanego czasu trwania i tempa wprowadzania podwyżek.

Związek zapowiada, że wróci do rozmów negocjacyjnych w chwili, gdy DB złoży pracownikom lepszą ofertę płac.

– Koledzy są sfrustrowani, są wściekli. Dają temu wyraz, biorąc udział w tej akcji protestacyjnej – powiedział zastępca lidera związku zawodowego maszynistów GDL Norbert Quitter, cytowany w piątek przez telewizję ARD. – To od zarządu DB zależy, czy przedstawiona zostanie oferta podlegająca negocjacjom, czy też strajk będzie kontynuowany.

 

Przypomnijmy:

Pierwszy protest rozpoczął się w środę 11 sierpnia i trwał do piątku. Wówczas wiele pociągów regionalnych i dalekobieżnych nie wyjechało ze stacji początkowej.

Strajk pracowników niemieckiej kolei. Utrudnienia potrwają do piątku

Dodaj komentarz