Pasażer Raport z Polski

(NIE)ruchome schody na dworcu Toruń Główny

Ruchome schody na dworcu Toruń Główny znów nie działają. Pasażerowie o utrudnieniach piszą w mediach społecznościowych, problemowi przyglądają się także lokalne media. Sprawę komentuje spółka URBITOR, która jest zarządcą obiektu.

– Tanie jest wrogiem dobrego – już to wiemy – pisze w mediach społecznościowych spółka URBITOR, publikując zdjęcia nieczynnych ruchomych schodów na dworcu Toruń Główny. Te awarii ulegają systematycznie.

 

W kwietniu 2023 r. portal TylkoTorun.pl opisał sytuację, w której za unieruchomienie schodów odpowiadał jeden z pasażerów, przewracając się na szybę poręczy. Na ich ponowne uruchomienie pasażerowie czekali kilka tygodni.

–  Mieszkańcy są zniecierpliwieni, ponieważ nie sądzili, że naprawa może potrwać aż tak długo – pisali w kwietniu dziennikarze toruńskiego portalu.

 


O incydentach i unieruchomieniu schodów pisze także portal ototorun.pl.

– Zepsute schody ruchome w tym miejscu nie są więc niczym nowym. Mimo tego pracownicy miejskiej spółki Urbitor zarządzającej obiektem wciąż nie potrafią na dobre uporać się z tym problemem. Wielokrotnie udawało im się już przywrócić schody do działania, ale kolejne usterki pozostawały wyłącznie kwestią czasu – czytamy.

 

Ruchome schody ponownie nie działają, a pasażerowie muszą korzystać ze schodów tradycyjnych. Podróżni z większym bagażem kierowani są zaś do wind.

– Musimy przyznać, że w pogoni za obniżaniem kosztów wybraliśmy firmę serwisową, która nie spełniła oczekiwań – komentuje zarządca obiektu. – Zawracamy ze ślepego toru i wracamy na właściwy szlak.

 

Jak deklaruje spółka Urbitor, schody przejdą przegląd TDT i zostaną uruchomione tak szybko, jak to możliwe.

Dodaj komentarz