global Inwestycje

Nowe centrum inżynierii i innowacji Alstom w Porto

Alstom otworzył nowe centrum inżynierii i innowacji w Maia, dzielnicy portugalskiego Porto. Nowa siedziba jest częścią strategii ekspansji firmy w kraju.

Fot. Alstom
Fot. Alstom

Głównym zadaniem, realizowanym w nowym centrum, będzie opracowywanie najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie mobilności i sygnalizacji cyfrowej. Obiekt liczy około 460 mkw. W początkowym etapie działalności Alstom zatrudnił w nim 25 inżynierów i techników.

W nowej lokalizacji powstał także magazyn, w którym przechowywane i naprawiane będą komponenty dla bieżących projektów realizowanych przez Alstom w Portugalii.

Alstom, korzystając ze swojego doświadczenia, dąży do wzmocnienia sektora kolejowego w Portugalii – mówił David Torres, Dyrektor Zarządzający Alstom Portugal. – Tym samym aktywnie przyczynia się do rozwoju przemysłu i lokalnej gospodarki.

 

Burmistrz Maia, António da Silva Tiago, stwierdził:

– Maia jest dziś ekosystemem gospodarczym i społecznym, który integruje na swoim terytorium dynamicznie rozwijające się biznesy – mówił. – Gratuluję firmie Alstom wyboru Maia i dodania naszemu regionowi prestiżu, poprzez utworzenie centrum inżynierii i innowacji.

 

O inwestycji mówił także dyrektor Portugalskiej Platformy Kolejowej, Paulo Duarte.

– Stworzenie centrum inżynierii i innowacji zapewnia wysokiej jakości odpowiedź na potrzeby i prośby operatorów kolejowych na rynku – mówi.

 

W imieniu Centro de Competências Ferroviário prof. Andrade Ferreira podkreślił:

Nowe centrum odgrywa w regionie ważną rolę, wspiera także rozwój współpracy między firmą Alstom a CCF. Wspólnie zbadamy nowe możliwości w zakresie innowacji, badań stosowanych i przedsiębiorczości. Z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na gospodarkę kraju.

Dodaj komentarz