Raport z Polski Tramwaje

Nowe mosty tramwajowe w Bydgoszczy. Duże zmiany komunikacyjne

Inwestycja w Bydgoszczy nie zwalnia tępa. Już niebawem ruszą kolejne prace związane z budową nowego połączenia tramwajowego pomiędzy Bartodziejami i Kapuściskami. Wraz z powstaniem mostów nad Brdą, modernizowany będzie węzeł tramwajowy wzdłuż ul. Perłowej. Wprowadzone zostały duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Fot. bydgoszcz.pl
Fot. bydgoszcz.pl

Przebudowa węzła tramwajowego

 

Budowa nowych mostów nad Brdą wiąże się z przebudową torowiska na ul. Perłowej. Pozwoli ona na stworzenie nowoczesnej infrastruktury na całym ciągu komunikacyjnym od ul. Fordońskiej do węzła Szarych Szeregów.

W sobotę 8 stycznia rozpoczęto pierwsze prace na Kapuściskach. Na początek rozebrana zostanie trakcja tramwajowa, słupy, wygrodzenia torowisk i wiaty przystankowe. W dalszej kolejności wykonawca prac rozbierze torowiska, wykona nowe fundamenty, a także postawi słupy trakcyjne. Budowa torowiska ma potrwać kilka miesięcy, ale do ruchu zostanie włączone w przyszłym roku. Jednak zanim to nastąpi, z pewnością konieczna będzie jeszcze m.in. przebudowa skrzyżowywania i węzła tramwajowego na styku ul. Perłowej i Toruńskiej.

W najbliższych czasie wiele prac planowanych jest także przy budowie nowych mostów. Wykonawca przy sprzyjającej pogodzie zamierza kontynuować palowanie, budowę nasypów w kierunku projektowanych przyczółków oraz rozpocząć budowę podpór.