Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Nowe obostrzenia wymuszają ograniczenie liczby pasażerów w pociągach

Zgodnie z ogłoszonymi przez rząd nowymi obostrzeniami covidowymi już od 15 grudnia polska kolej zmuszona będzie ograniczyć liczbę pasażerów w pociągach. Czy znane są szczegółowe wytyczne?

COVID-19 a podróżowanie polskimi pociągami

Coraz większa ilość osób zakażonych koronawirusem zmusiła polskie władze do podjęcia kolejnych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. Do jednych z ważniejszych obostrzeń zaliczyć można z pewnością wprowadzenie limitów w transporcie publicznym, w tym również kolejowym.

Pewną informacją jest wprowadzenie obłożenia transportu do maksymalnie 75% dostępności miejsc. Nadal jednak nie sprecyzowano, w jaki sposób będzie liczona liczba pasażerów. Czy osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy będą wliczani do ogólnej puli podróżnych? Czy miejsca siedzące i stojące będą traktowane w ten sam sposób? Na te pytania odpowiedzi powinno dać rozporządzenie rady ministrów, na które czeka obecnie PKP.

Do tej pory polska kolej wprowadziła wszystkie niezbędne zalecenia związane z ochroną pasażerów oraz obsługi kolei przed możliwością zarażania się koronawirusem. Obowiązują maseczki, zachowanie dystansu społecznego, a pasażerów zachęca się do korzystania z obsługi bezgotówkowej. Na największych polskich dworcach zostały ponadto wydzielone specjalne strefy dla podróżnych, którzy gorzej się poczuli lub wykazują objawy zarażenia.

Dodaj komentarz