global Tabor

Nowe pociągi Siemens pojadą w monachijskim metrze

Niedługo metro w Monachium będzie mogło pochwalić się najnowszymi pociągami marki Siemens – 27 kwietnia tego roku Monachijskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (SWM) oraz operator, czyli spółka Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG) odebrały pociąg C2. To pierwszy z 22 pojazdów marki Siemens, które producent oddaje do użytku w ramach już trzeciej transzy dostaw.

Łącznie metro zasili 85 nowoczesnych pojazdów szynowych. (fot. Siemens)
Łącznie metro zasili 85 nowoczesnych pojazdów szynowych. (fot. Siemens)

W bazie Fröttmaning (linia U6 metra w Monachium) pociąg ten zostanie poddany niezbędnym testom technicznym, by możliwie jak najszybciej zyskał homologację i mógł wyjechać na tory. I chociaż do taboru dołączy niedługo 21 kolejnych egzemplarzy, Monachijskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie zwalnia tempa. Władze tego podmiotu złożyły bowiem kolejne zamówienie. Zgodnie z nim, Siemens Mobility dostarczy kolejnych 18 pociągów typu sześciowagonowego.

Co wiadomo o nowych pociągach?

Pojazdy produkowane przez Siemens Mobility podróżują już torami monachijskiego metra od 2016 roku. Wysoki poziom zadowolenia, zarówno ze strony SWM, jak i MVG wpłynął na decyzję o dalszym wprowadzaniu pociągów C2 do użytku. Jak podkreślił prezes Münchner Verkehrsgesellschaft, technologia oferowana przez tę markę jest już sprawdzona i z powodzeniem zastępuje dotychczas wykorzystywany, starszy tabor metra.