Polregio Tabor

Nowe pojazdy spalinowe dla podlaskiego Polregio

Dwa nowe pojazdy spalinowe serii SA106 zasiliły tabor kolejowy Podlaskiego Zakładu POLREGIO. Oficjalne przekazanie składów odbyło się na dworcu kolejowym w Białymstoku.

Fot. Polregio

Nowe pojazdy kursować będą po torach województwa podlaskiego. Wyprodukowane zostały przez bydgoską PESĘ, a pozyskane od samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

– Likwidacja białych plam transportowych to jeden z najważniejszych celów POLREGIO. W związku z tym, wraz z Samorządem Województwa Podlaskiego rozbudowujemy ofertę połączeń kolejowych, aby mieszkańcy tego regionu mogli korzystać z naszych pociągów w codziennych dojazdach np. do szkoły, pracy, do urzędu czy do lekarza. Pojazdy, które od dzisiaj będą służyć tutejszemu zakładowi POLREGIO, pozwolą nie tylko na realizację tych celów, ale przede wszystkim na podniesienie jakości naszych usług świadczonych w województwie podlaskim – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

W uroczystości przekazania dwóch pojazdów wzięli udział m.in. Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP, Tomasz Madras – Wicewojewoda Podlaski, Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Martyniuk – Prezes Zarządu POLREGIO i Janina Wilczewska – Dyrektor Podlaskiego Zakładu POLREGIO.

Szynobusy SA106 są przystosowane do jazdy z prędkością 120 km/h. Posiadają 60 miejsc siedzących, a łącznie może nimi podróżować 170 pasażerów. A przy obecnie obowiązującym reżimie sanitarnym – 120 pasażerów.  Wyposażone są m.in. w wygodne fotele, monitoring i klimatyzację. W pojazdach, w części niskopodłogowej są specjalne miejsca dla podróżnych na wózkach inwalidzkich oraz rampy do ich załadunku.

Pojazdy będzie można spotkać na trasach BiałystokSuwałki, Białystok – Waliły, Białystok – Czeremcha, BiałystokHajnówka oraz HajnówkaSiedlce, a już wkrótce, od 1 lipca również na trasie do Siemianówki.

Dodaj komentarz