global Wydarzenia

Nowe stowarzyszenie hiszpańskich przewoźników pasażerskich

Niezależny operator dużych prędkości Iryo, regionalne koleje FGC i Euskotren oraz ogólnokrajowa RENFE połączyły siły, aby założyć hiszpańskie stowarzyszenie operatorów pociągów pasażerskich.

Przewodniczący Iryo, Carlos Bertomeu, będzie pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia.
Przewodniczący Iryo, Carlos Bertomeu, będzie pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia.

Asociación Española de Empresas Ferroviarias de Viajeros, bo tak nazywa się nowy twór, ma na celu zapewnienie jednego rzecznika dla sektora kolei pasażerskich i orędowanie za korzyściami środowiskowymi i społecznymi dla kolei. Inne cele obejmują prace nad wprowadzeniem zmian politycznych i legislacyjnych, które wspierałyby przesunięcie modalne z transportu drogowego i lotniczego na kolejowy.

Najpilniejszymi zadaniami AEEFV będą działania mające na celu ograniczenie wpływu pandemii koronawirusa na podróże koleją oraz zajęcie się kwestią rosnących kosztów energii.

Na rynku dużych prędkości jednym z celów jest zmiana obecnej skali opłat za dostęp do torów jako krok w kierunku zwiększenia liczby pasażerów. Celem jest zwiększenie ogólnej liczby pasażerów korzystających z dużych prędkości we wszystkich rodzajach usług i operatorów do 50 milionów pasażerów rocznie; byłoby to o 20 milionów więcej niż łączna liczba przeniesionych w latach bezpośrednio poprzedzających pandemię.

Pomimo obecnego wzrostu hurtowych cen energii, stowarzyszenie wierzy, że ​​istnieją szanse na poprawę konkurencyjności kolei poprzez skupienie się na jej zrównoważonym charakterze jako środka transportu, zwłaszcza tam, gdzie pociągi wykorzystują odnawialne źródła energii. Stowarzyszenie twierdzi, że zamierza lobbować zarządców infrastruktury ADIF i ADIF Alta Velocidad, aby zapewnić pełne wykorzystanie już zbudowanej infrastruktury kolejowej, tak aby zadeklarować długoterminową stabilność sieci.

Przewodniczący Iryo, Carlos Bertomeu, będzie pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia, i potwierdził podczas inauguracji, że członkowie byli zgodni co do tego, że muszą odłożyć obawy o konkurencję i współpracować, aby sektor działał sprawniej.

 

Dodaj komentarz