Tramwaje

Nowe tramwaje dla Jassy, Chorzowa i Torunia dostarczone przed terminem

To pracowita końcówka roku dla PESA Bydgoszcz. Producent pojazdów szynowych zakończył przed czasem realizację kontraktu dla rumuńskiej Jassy, Chorzowa oraz Torunia.

Fot. PESA Bydgoszcz

Jassy – kontrakt zakończony

Podpisana z Jassy w lipcu 2020 umowa zakładała, że ostatnie z zamówionych 16 tramwajów zostaną dostarczone w lutym  2022 roku. PESA rozpoczęła realizację zamówienia zgodnie z harmonogramem, a ostatecznie nawet przyspieszyła dostawy.

– Wszystkie Swingi są już w Rumunii, przeszły pozytywnie testy, włącznie z jazdami nadzorowanymi z pasażerami i zostały odebrane przez klienta. Oznacza to, że zakończyliśmy dostawy dwa miesiące przed terminem – podkreśla Marcin Grzyb, Dyrektor Sprzedaży lekkich pojazdów szynowych PESA.

 

O zamówieniu mówiła także kierownik kontraktu Jassy w PESA.

Tramwaj, który Pesa zaoferowała Jassy został zaprojektowany w oparciu o najlepsze rozwiązania pojazdu 122 NaL-10 oraz został odpowiednio zmodyfikowany i dopasowany pod potrzeby rumuńskiego klienta. Dzięki temu jest od pierwszych jazd eksploatacyjnych dobrze oceniany zarówno przez motorniczych, jak i pasażerów – dodaje Agnieszka Chomik, kierownik kontraktu Jassy w PESA.

 

Swing Jassy to klasyczny i sprawdzony w wieloletniej eksploatacji 5-cio członowy pojazd o długości 30m, w 100% niskopodłogowy, który może zabrać do 240 pasażerów, w tym prawie 60 na miejscach siedzących. Pojazd jest ekologiczny, a niskie zużycie energii potwierdzone zostało testem SORT2. Tramwaje  zostały wyposażone w  nowoczesne systemy sterowania, diagnostykę on line, monitoring video i wiele innych…