Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Nowe tramwaje dla MPK Wrocław. Jest przetarg!

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na dostawę nowych tramwajów. Docelowo do stolicy Dolnego Śląska trafić ma 40 pojazdów. Kontrakt przewiduje dostawę 24 pojazdów oraz prawo opcji na zakup kolejnych 16.

– Jak widać, mimo pandemii oraz innych okoliczności, odważnie działamy w kwestii rozwoju transportu zbiorowego we Wrocławiu – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Konsekwentnie stawiamy kolejne kroki, żeby poprawić jego jakość. To był i jest mój priorytet. Cieszę się, że wspólnie z prezesem Balawejderem mamy podobne zdanie na ten temat. Dlatego też zdecydowaliśmy się ogłosić przetarg na kolejne nowe tramwaje dla Wrocławia.

 

tramwaje, które chce kupić MPK Wrocław mają być w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, nowoczesne i, oczywiście, niebieskie.

– Mamy jeden z najmłodszych taborów autobusowych w Polsce, co roku przeznaczamy 80 milionów na poprawę stanu torowisk. Teraz, przyszedł czas żeby po raz kolejny zdecydowanie zainwestować w tramwaje – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Chcemy pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane i niebieskie, bo takich właśnie oczekują wrocławianie.