Inwestycje

Nowy peron w Trzebni już gotowy [ZDJĘCIA]

Fot. Piotr Hamarnik

PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytku nowy peron w Trzebni. Teraz wykonawca rozpocznie kolejny etap przebudowy torów na terenie miejscowości. Inwestycja, usprawniająca ruch kolejowy między Krakowem a Katowicami, kosztuje ok. 2 mld zł.

Nowy peron (nr 3) na stacji w Trzebni ma 400 metrów długości, jest podwyższony oraz w pełni zadaszony. Do użytku pasażerów, udających się w stronę Oświęcimia, oddany został w piątek 15 maja.

W przyszłym tygodniu, po zakończeniu instalacji i sprawdzeniu nowego systemu sterowania ruchem, odjeżdżać z niego będą pasażerowie pozostałych pociągów.

Zmodernizowany peron ułatwi podróże koleją wszystkim pasażerom. Dzięki nawierzchni o zróżnicowanej strukturze, ścieżkom naprowadzającym oraz czytelnemu oznakowaniu komfortowo korzystać z niego mogą również osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. W przyszłości na peronie pojawią się także tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a. Przejście podziemne wyposażone będzie w windy.