Przewozy towarowe Raport z Polski

Nowy prezes i zmiany w Zarządzie PKP CARGO INTERNATIONAL

Zbigniew Prus mianowany został Prezesem Zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL. Kilka dni wcześniej zmienił się także skład Zarządu spółki.

Fot. PKP Cargo International
Fot. PKP Cargo International

Od 8 kwietnia funkcję Prezesa Zarządu spółki PKP CARGO INTERNATIONAL pełni Zbigniew Prus. Wiceprezesem jest Michal Kubíček. Na początku kwietnia do Zarządu dołączył także Jerzy Woszczyna. Kim jest?

Jerzy Woszczyna posiada wykształcenie ekonomiczne, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zarządzania i finansów. Obecnie jest studentem Politechniki Warszawskiej, na Wydziale Transportu, (specjalizacja w zakresie Cyberbezpieczeństwa na kolei).

Jego wiedza z zakresu audytu i zarządzania finansowego została potwierdzona posiadaną przez niego kwalifikacją ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), obejmującą pełen zakres wiedzy i umiejętności wymaganych przez tę renomowaną organizację.

Jego doświadczenie obejmuje pracę jako audytor wspierający przy badaniu sprawozdań finansowych dwóch spółek. Praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy potwierdza jego umiejętności w zakresie analizy finansowej i zarządzania przedsiębiorstwem.

Przed dołączeniem do Grupy PKP CARGO INTERNATIONAL pracował na stanowiskach menadżerskich w sprzedaży i marketingu w Abbott Nutrition International, SymPhar Pharmaceuticals, Przedsiębiorstwie farmaceutycznym Jelfa SA, Ipsen Sp. z oo oraz Synoptis Pharma – Grupa Neuca. Następnie związany był z firmą Senju Poland sp. z o.o. gdzie pełnił funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu. Woszczyn od 2022 roku związany jest z Grupą PKP CARGO, gdzie pracował w spółce PKP Cargotabor sp. z o.o na stanowisku Audytora Wewnętrznego.

Dodaj komentarz