Wydarzenia

Nowy termin targów InnoTrans spotkał się z pozytywną reakcją uczestników

Przełożenie największych europejskich targów kolejowych – InnoTrans – na kwiecień 2021 r. spotkało się z wieloma pozytywnymi reakcjami – informują organizatorzy wydarzenia. Decyzja o zmianie terminu podyktowana była ogłoszonym w wielu krajach stanem epidemii i troską o bezpieczeństwo uczestników targów.

Targi InnoTrans pierwotnie odbyć się miały we wrześniu br. W połowie kwietnia berliński senat podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych do 24 października. Jak podkreślono w komunikacie, w zależności od rozwoju pandemii, termin ten może ulec zmianie. W związku z tym organizatorzy berlińskich targów zdecydowali przenieść wydarzenie ponad 6 miesięcy później. Kolejne odbędzie się zgodnie z planem – 18 miesięcy później – we wrześniu 2022 r.

– Cieszymy się, że większość wystawców z zadowoleniem przyjmuje przeniesienie terminu na kwiecień 2021 r. – powiedział Kerstin Schulz, dyrektor InnoTrans. – Z entuzjazmem również odbierają fakt, że będą mogli skorzystać z tradycyjnej formy stoiska w trakcie wydarzenia. Od samego początku było jasne, że z powodu kryzysu koronawirusowego i jego wpływu niektóre firmy z branży nie będą mogły wziąć udziału w targach w kwietniu 2021 r. To wielka szkoda dla zainteresowanych. Oferujemy wsparcie tam, gdzie to możliwe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że obecne rezerwacje osiągnęły poziomy, jakie mieliśmy w trakcie InnoTrans 2018. To pokazuje, że branża jest zjednoczona i intensywnie pracuje, aby być w Berlinie w kwietniu.

 

Stowarzyszenia wspierające InnoTrans zgadzają się na odroczenie wydarzenia i optymistycznie patrzą w przyszłość.

– Decyzja o odroczeniu InnoTrans była poprawna i wysłała dwie jasne wiadomości: po pierwsze – dla organizatorów ochrona zdrowia publicznego ma najwyższy priorytet, po drugie – międzynarodowe targi dają szansę na wznowienie działalności – mówił dr Ben Möbius, dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego (VDB).

 

Swoje stanowisko w sprawie odroczenia targów wydali także Członkowie Stowarzyszenia Elektro-Przemysłowego (ZVEI).

– Odroczenie tegorocznego InnoTrans nie było łatwą decyzją – podkreśla Olaf Zinne, szef platformy ZVEI Smart Mobility. – Targi są niezwykle ważne dla prezentacji nowych technologii i rozwoju. Niemniej jednak decyzja Messe Berlin, ZVEI i innych stowarzyszeń była dobra. Głównym celem każdej dobrej imprezy targowej muszą być ludzie tam przebywający oraz ich zdrowie i dobre samopoczucie. Przeniesienie imprezy na 27–30 kwietnia 2021 r. Było właściwą decyzją i zapewnia pewność planowania dla spółek ZVEI. Jako wiodące międzynarodowe targi technologii transportowej InnoTrans od wielu lat odnosi duży sukces i będzie kontynuował tę drogę, niezależnie od pandemii koronawirusa. Jestem tego pewien.

 

Dr. Heike van Hoorn, dyrektor zarządzający Niemieckiego Forum Transportu (DVF), podkreślił również konieczność odroczenia wydarzenia.

 – Odroczenie nie jest równoznaczne z odwołaniem – mówił. – Cieszy nas fakt, że Messe Berlin przeniosło międzynarodowe targi technologii transportowej InnoTrans na inne daty. Zamiast anulować to ważne wydarzenie dla sektora kolejowego, autobusowego i transportu publicznego z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem, Messe Berlin ogłosiło nowy przedział czasowy. Daje to wystawcom możliwość planowania długoterminowego.

 

Dodaj komentarz