Wydarzenia

Nowy termin targów InnoTrans spotkał się z pozytywną reakcją uczestników

Przełożenie największych europejskich targów kolejowych – InnoTrans – na kwiecień 2021 r. spotkało się z wieloma pozytywnymi reakcjami – informują organizatorzy wydarzenia. Decyzja o zmianie terminu podyktowana była ogłoszonym w wielu krajach stanem epidemii i troską o bezpieczeństwo uczestników targów.

Targi InnoTrans pierwotnie odbyć się miały we wrześniu br. W połowie kwietnia berliński senat podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych do 24 października. Jak podkreślono w komunikacie, w zależności od rozwoju pandemii, termin ten może ulec zmianie. W związku z tym organizatorzy berlińskich targów zdecydowali przenieść wydarzenie ponad 6 miesięcy później. Kolejne odbędzie się zgodnie z planem – 18 miesięcy później – we wrześniu 2022 r.

– Cieszymy się, że większość wystawców z zadowoleniem przyjmuje przeniesienie terminu na kwiecień 2021 r. – powiedział Kerstin Schulz, dyrektor InnoTrans. – Z entuzjazmem również odbierają fakt, że będą mogli skorzystać z tradycyjnej formy stoiska w trakcie wydarzenia. Od samego początku było jasne, że z powodu kryzysu koronawirusowego i jego wpływu niektóre firmy z branży nie będą mogły wziąć udziału w targach w kwietniu 2021 r. To wielka szkoda dla zainteresowanych. Oferujemy wsparcie tam, gdzie to możliwe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że obecne rezerwacje osiągnęły poziomy, jakie mieliśmy w trakcie InnoTrans 2018. To pokazuje, że branża jest zjednoczona i intensywnie pracuje, aby być w Berlinie w kwietniu.

 

Stowarzyszenia wspierające InnoTrans zgadzają się na odroczenie wydarzenia i optymistycznie patrzą w przyszłość.

– Decyzja o odroczeniu InnoTrans była poprawna i wysłała dwie jasne wiadomości: po pierwsze – dla organizatorów ochrona zdrowia publicznego ma najwyższy priorytet, po drugie – międzynarodowe targi dają szansę na wznowienie działalności – mówił dr Ben Möbius, dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego (VDB).

 

Swoje stanowisko w sprawie odroczenia targów wydali także Członkowie Stowarzyszenia Elektro-Przemysłowego (ZVEI).

– Odroczenie tegorocznego InnoTrans nie było łatwą decyzją – podkreśla Olaf Zinne, szef platformy ZVEI Smart Mobility. – Targi są niezwykle ważne dla prezentacji nowych technologii i rozwoju. Niemniej jednak decyzja Messe Berlin, ZVEI i innych stowarzyszeń była dobra. Głównym celem każdej dobrej imprezy targowej muszą być ludzie tam przebywający oraz ich zdrowie i dobre samopoczucie. Przeniesienie imprezy na 27–30 kwietnia 2021 r. Było właściwą decyzją i zapewnia pewność planowania dla spółek ZVEI. Jako wiodące międzynarodowe targi technologii transportowej InnoTrans od wielu lat odnosi duży sukces i będzie kontynuował tę drogę, niezależnie od pandemii koronawirusa. Jestem tego pewien.

 

Dr. Heike van Hoorn, dyrektor zarządzający Niemieckiego Forum Transportu (DVF), podkreślił również konieczność odroczenia wydarzenia.

 – Odroczenie nie jest równoznaczne z odwołaniem – mówił. – Cieszy nas fakt, że Messe Berlin przeniosło międzynarodowe targi technologii transportowej InnoTrans na inne daty. Zamiast anulować to ważne wydarzenie dla sektora kolejowego, autobusowego i transportu publicznego z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem, Messe Berlin ogłosiło nowy przedział czasowy. Daje to wystawcom możliwość planowania długoterminowego.

 

Phillipe Citroën, prezes Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Kolei (UNIFE), również z zadowoleniem przyjął ten krok.

– Szkoda, że ​​InnoTrans 2020 zostało przełożone, ale w związku z kryzysem Covid-19 była to konieczność bezpieczeństwa publicznego – podkreślał. – UNIFE z niecierpliwością czeka na spotkanie z naszymi utalentowanymi kolegami z całego sektora kolejowego w Berlinie w kwietniu przyszłego roku, aby omówić Europejski Rok Kolejowy, wesprzeć unijną zieloną umowę i podzielić się wynikami najnowszych badań rynku kolejowego. Nasi członkowie będą również obecni, aby zaprezentować swoje najnowsze innowacje, które będą stanowić trzon nowej generacji zrównoważonej mobilności.

 

InnoTrans to wiodące na świecie targi technologii transportu, które odbywają się co dwa lata w Berlinie. Podczas ostatniego wydarzenia obecnych było pond 3 tys. wystawców z 61 krajów świata. Targi odwiedziło 153,4 tys. osób z 149 krajów.

Organizatorem InnoTrans jest Messe Berlin. Trzynasta edycja InnoTrans odbędzie się na terenach wystawowych w Berlinie w dniach 27–30 kwietnia 2021 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.innotrans.com .

Źródło: InnoTrans