Wydarzenia

Nowy termin targów InnoTrans spotkał się z pozytywną reakcją uczestników

Przełożenie największych europejskich targów kolejowych – InnoTrans – na kwiecień 2021 r. spotkało się z wieloma pozytywnymi reakcjami – informują organizatorzy wydarzenia. Decyzja o zmianie terminu podyktowana była ogłoszonym w wielu krajach stanem epidemii i troską o bezpieczeństwo uczestników targów.

Targi InnoTrans pierwotnie odbyć się miały we wrześniu br. W połowie kwietnia berliński senat podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych do 24 października. Jak podkreślono w komunikacie, w zależności od rozwoju pandemii, termin ten może ulec zmianie. W związku z tym organizatorzy berlińskich targów zdecydowali przenieść wydarzenie ponad 6 miesięcy później. Kolejne odbędzie się zgodnie z planem – 18 miesięcy później – we wrześniu 2022 r.

– Cieszymy się, że większość wystawców z zadowoleniem przyjmuje przeniesienie terminu na kwiecień 2021 r. – powiedział Kerstin Schulz, dyrektor InnoTrans. – Z entuzjazmem również odbierają fakt, że będą mogli skorzystać z tradycyjnej formy stoiska w trakcie wydarzenia. Od samego początku było jasne, że z powodu kryzysu koronawirusowego i jego wpływu niektóre firmy z branży nie będą mogły wziąć udziału w targach w kwietniu 2021 r. To wielka szkoda dla zainteresowanych. Oferujemy wsparcie tam, gdzie to możliwe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że obecne rezerwacje osiągnęły poziomy, jakie mieliśmy w trakcie InnoTrans 2018. To pokazuje, że branża jest zjednoczona i intensywnie pracuje, aby być w Berlinie w kwietniu.