Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Nowy wiadukt drogowy w Warce otwarty

Kierowcy w Warce korzystają już z nowego wiaduktu nad torami linii Warszawa – Radom. Bezkolizyjne skrzyżowanie PKP PLK oddały do użytku w piątek 16 września.

Pociąg pod nowym wiaduktem drogowym w Warce (fot. Artur Lewandowski / PKP PLK)
Pociąg pod nowym wiaduktem drogowym w Warce (fot. Artur Lewandowski / PKP PLK)

Bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększyło bezpieczeństwo w ruchu pociągów oraz usprawniło komunikację w mieście. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowana jest ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Prace zasadnicze przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu ul. Grójeckiej w Warce już się zakończyły. Inwestycja zastąpiła przejazd kolejowo-drogowy, między stacją Warka a przystankiem Warka Miasto.

Obiekt o szerokości 13 metrów ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę, przygotowywane są ciągi pieszo-rowerowe. Na wiadukcie i drogach dojazdowych zostało zamontowane oświetlenie LED.

W dalszym etapie prac wykonawca dokończy przebudowę drogi wojewódzkiej nr 730 wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i rondem po wschodniej stronie obiektu. Zgodnie z umową termin zakończenia całej inwestycji to początek 2023 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace w ramach projektu POIiŚ 5.1-3 pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom (LOT A, B, F)” Faza II.

Dodaj komentarz