Raport z Polski Wydarzenia

Nożem groził ochroniarzowi dworca w Sieradzu

Na terenie stacji Sieradz nieznany mężczyzna groził pracownikowi ochrony dworca nożem. Według poszkodowanego, sprawca miał grozić mu śmiercią. W interwencji udział brał patrol Straży Ochrony Kolei.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w sobotę 31 grudnia. Na terenie stacji w Sieradzu przebywał mężczyzna, który eksponował posiadanie noża. W trakcie rozmowy z pracownikiem ochrony obiektu zagroził jego użyciem. Z obawy o swoje życia, ochroniarz zawiadomił o incydencie dyżurnego zmiany z Posterunku SOK w Zduńskiej Woli.

– W chwili przybycia patrolu sprawca przebywał w rejonie budynku stacji od strony peronów, w rękach nadal trzymając nóż – informują funkcjonariusze. – Mundurowi podejmując interwencję wobec agresywnego mężczyzny próbowali go uspokoić rozmową, lecz on w dalszym ciągu wymachiwał w ich stronę nożem. Pomimo prób nakłaniania go do odłożenia niebezpiecznego narzędzia nie reagował. Funkcjonariusze sprawnie obezwładnili mężczyznę przy użyciu środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających i kajdanek.

 

Ujęty 52-letni mieszkaniec Sieradza wraz z zabezpieczonym dowodem rzeczowym w postaci noża został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz