Raport z Polski Wydarzenia

O krok od tragedii na torach w Piszu. Pociąg wjechał w pręty i kamienie

Pociąg osobowy najechał na pręty i kamienie pozostawione na torowisku. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 10 maja w Piszu. O incydencie informuje tamtejsza Komenda Powiatowa Policji.

W poniedziałek 10 maja, krótko po godz. 21.00 w okolicach mostu kolejowego w Piszu szynobus jadący z Ełku w kierunku Olsztyna najechał na metalowe pręty i kamienie znajdujące się na torowisku. Prawdopodobnie przedmioty zostały ułożone na torach celowo. Pociąg został mocno uszkodzony. W chwili zdarzenia składem podróżowało kilka osób. Nikt na szczęście nie ucierpiał.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnią teraz policjanci pod nadzorem prokuratora. Czynności prowadzone są pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Śledczy poszukują świadków, którzy posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia lub osób, które pozostawiły na torach metalowe pręty i kamienie. Wszelkie informacje w tej sprawie można przekazywać oficerowi dyżurnemu piskiej komendy, tel. 47 73 54 200.

Policjanci apelują też do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie bawią się ich dzieci. Bywa, że spędzają czas na torach lub przechodzą przez torowisko w miejscach zabronionych. Niewykluczone, że pręty i kamienie na torowisku pozostawione zostały właśnie przez najmłodszych. Warto porozmawiać o tym z dziećmi, aby uniknąć potencjalnych tragedii.

Dodaj komentarz