global Inwestycje Przewozy towarowe Wydarzenia

ÖBB Infrastruktur zainstaluje w trzech terminalach “bramki wideo”

ÖBB Infrastruktur zainstaluje w swoich trzech intermodalnych terminalach najnowocześniejsze systemy „bramek wideo”. Ma to zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo transportu towarów.

Systemy „bram wideo” wdrożone zostaną na terminalach we Wiedniu Południowym, Wolfurcie oraz w Wels. Zlecenie po wygranym przetargu otrzymała belgijska firma Camco Technologies. Wdrożenie systemu już się rozpoczęło.

Firma Camco Technologies jest pionierem innowacyjnych rozwiązań automatyzacji w intermodalnym kolejowym transporcie towarowym. Celem stosowania „bramek wideo” jest automatyzacja procesów wjazdu i wyjazdu kontenerów i naczep w odpowiednich terminalach oraz skrócenie czasu. Znacznie zwiększy to ogólną wydajność i bezpieczeństwo w terminalu.

W przyszłości zastosowana technologia zwiększy przepustowość i dokładność kontroli. System będzie mógł zarejestrować takie informacje jak: dane wagonu i ładunku, numer konteneru, kod ISO, numer ILU oraz wiele nnych

Wysokowydajne kamery współpracować będą z najnowszą technologią, co zapewnia maksymalną wykrywalność. Kamery linijkowe dostarczają również precyzyjnie ostre obrazy kontenerów i przyczep z lewej oraz prawej strony, a także od góry.

– Dla jeszcze większej optymalizacji procesu transportowego, automatyczne rejestrowanie przychodzących i wychodzących towarów ma dla terminalu kluczowe znaczenie – podkreśla Robert Rauscher, Dyrektor Operacyjny w Terminal Service Austria w Infrastruktura ÖBB. – To zwiększa naszą wydajność i umożliwia obsługę większej liczby intermodalnych jednostek transportowych. To kolejny krok do poprawy cyfryzacji naszych terminali.