global Przewozy towarowe Wydarzenia

ÖBB Rail Cargo zwiększa liczbę połączeń między Triestem, Wiedniem i Linz

ÖBB Rail Cargo (RCG) zwiększa częstotliwość połączeń intermodalnych na linii Triest – Wiedeń – Linz – Triest. Od 1 marca przewoźnik realizować będzie po dwa kursy tygodniowo.

Cotygodniowe połączenia trójkątne FCL (Full Container Load) i FTL (Full Truck Load) między portem Triest, Wiedeń Południowy i Linz umożliwiają również bezpośrednie połączenie międzykontynentalnych przepływów towarów z Europy do Chin.

Dzięki rozwiązaniu transportowemu do i z portu w Trieście, jednym z najważniejszych portów w Europie i ważnym węzłem logistycznym, ÖBB RCG oferuje nie tylko doskonałe połączenie w swojej sieci intermodalnej, ale także efektywną opcję transferu z Wiednia Południowego do Budapesztu jako połączenie z kompleksowym TransNETem na kontynencie euroazjatyckim. Stałe rozkłady jazdy i atrakcyjne czasy tranzytu umożliwiają niezawodne i wydajne rozwiązanie transportowe w trójkącie między trzema terminalami.

Port w Trieście jest ważnym węzłem morskiego Jedwabnego Szlaku, łączy Azję z europejskim systemem kolejowym.

Znaczenie portu wzrośnie jeszcze bardziej w najbliższych latach ze względu na planowaną rozbudowę i rozwój osi kolejowej Bałtyk – Adriatyk.

Dodaj komentarz