global Wydarzenia

ÖBB uruchamia dwa nowe połączenia kolejowe dla miłośników zimowego szaleństwa

Przed sezonem zimowym ÖBB, wspólnie z Fachverband der Seilbahnen (WKÖ) i Tirol Werbung, zaprezentowała specjalną ofertę – In the Nightjet to the Snow – dla miłośników śnieżnego szaleństwa. Przewoźnik rozszerza swoje połączenia o dwa nowe, zimowe kierunki.

Związek Austriackich Kolejek Linowych, Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) i Tirol Werbung rozszerzyły swoją ofertę na nadchodzący sezon zimowy 2021/22. Pasażerowie zyskają więcej połączeń w kierunku terenów górskich.

Projekt realizowany jest przy współpracy z siedmioma miejscowościami w Tyrolu. W ramach dostępnego pakietu podróżny będzie mógł zarezerwować karnet narciarski, podróż powrotną oraz transfer ze stacji kolejowej do miejsca zakwaterowania.

Zimą 2021/22 do oferty przewoźnika dołączą dwie lokalizacje:

  • Schlick 2000 i Tiroler Zugspitz Arena,
  • lodowiec Stubai, Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental i St. Zillertal.

– Austriackie kolejki linowe zawsze opierały się na przyszłościowych i innowacyjnych ofertach. Osoba przyjeżdżająca w nasze góry otrzymuje komfortowe miejsce spania, odpowiednie miejsce do uprawiania sportów zimowych i możliwość optymalnej mobilności. To udało się osiągnąć dzięki produktowi „In the Nightjet to the Snow”. Wraz z naszymi partnerami ważne jest dla nas, aby ferie zimowe w Austrii były dobrze spędzonym czasem – mówi Franz Hörl, przewodniczący stowarzyszenia zawodowego kolejek linowych w Austriackiej Izbie Gospodarczej.

 

Tirol Webung promuje podróże koleją i wzmacnia rolę transportu publicznego od 2012 r., w ramach inicjatywy „Tirol auf Schiene”.

– Do 2035 r. chcemy zwiększyć udział transportu publicznego wśród gości do 20 proc. – podkreśla dyrektor zarządzający Tirol Werbung Florian Phleps. – Udane projekty, takie jak „In the Nightjet to the Snow”, są ważnym elementem pozwalającym na osiągnięcie tego celu. Ta atrakcyjna oferta łączona pozwala wygodnie dotrzeć do celu i uwzględnia cały łańcuch mobilności.

Dodaj komentarz