global Pasażer Wydarzenia

ÖBB uruchomi dodatkowe pociągi na wyścigi Arlberg Kandahar

Wyścigi Arlberg Kandahar w St. Anton am Arlberg to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w narciarstwie alpejskim. W najbliższy weekend 14-15 stycznia do Austrii przybędą tysiące kibiców. Bezpieczny i komfortowy dojazd na miejsce zawodów zapewnią ÖBB wraz z Austriackim Związkiem Narciarskim (ÖSV).

- ÖBB uruchomi w weekend dodatkowe pociągi, które kursować będą między Innsbruckiem lub Bregencją a St. Anton am Arlberg (fot. materiały prasowe)
ÖBB uruchomi w weekend dodatkowe pociągi, które kursować będą między Innsbruckiem lub Bregencją a St. Anton am Arlberg (fot. materiały prasowe)

Austriacki przewoźnik kolejowy oferuje w sumie 4,2 tys. dodatkowych miejsc w pociągach specjalnych. Składy wyjadą z Tyrolu i Vorarlberga. Pasażerowie mający bilety na zawody przejadą pociągami bezpłatnie.

ÖBB uruchomi w weekend dodatkowe pociągi, które kursować będą między Innsbruckiem lub Bregencją a St. Anton am Arlberg – informuje austriacki przewoźnik.

 

Z Innsbrucka i Bregencji bezpośrednio na zawody do St. Anton am Arlberg

Legendarne wyścigi Pucharu Świata kobiet odbywają się na torze wyścigowym Karl Schranz na Arlbergu. Do St. Anton am Arlberg kibiców dowiozą bezpośrednie pociągi z Innsbrucka, a także Bregencji. Z nowoczesnej stacji w centrum miasta do mety zawodów wystarczy krótki spacer.

ÖBB od wielu lat pokazuje, że jest niezawodnym partnerem podczas dużych imprez. Dlatego szczególnie cieszę się, że możemy przyczynić się do udanego weekendu sportowego w Kandaharze w St. Anton am Arlberg – mówi Sabine Stock, członek zarządu ÖBB-Personenverkehr AG.

 

O ofercie ÖBB Race&Rail mówi również Peter Mall, sekretarz generalny wyścigu.

– Cieszymy się, że w tym roku z ofertą ÖBB Race&Rail po raz kolejny możemy zaoferować naszym fanom narciarstwa komfortową i przede wszystkim bezstresową podróż na wyścigi Arlberg Kandahar – dodaje Peter Mall.

 

Rozkład jazdy pociągów specjalnych:

Sobota, 14 stycznia

 • 07:44 ze stacji Bregenz – 09:38 do St. Anton am Arlberg
 • 07:59 z dworca głównego w Innsbrucku – 09:48 do St. Anton am Arlberg
 • 08:14 ze stacji Bregenz – 10 16:00 w St. Anton am Arlberg
 • 15:45 z St. Anton am Arlberg – 17:44 do Bregenz Bf
 • 16:10 z St. Anton am Arlberg – 18:01 do dworca głównego w Innsbrucku
 • 19:45 z St. 21:44 do Bf Bregenz
 • 20:30 z St. Anton am Arlberg do 22:06 do dworca głównego w Innsbrucku.

Niedziela, 15 stycznia

 • 07:59 z dworca głównego w Innsbrucku – 09:48 do St. Anton am Arlberg
 • 08:14 z dworca kolejowego Bregenz – 10:16 do St. Anton am Arlberg
 • 14:45 z St. Anton am Arlberg – 16:44 do Bregenz Bf
 • 15:10 z St. Anton am Arlberg – 17:01 do dworca głównego w Innsbrucku.

W przypadku pociągów specjalnych niektóre istniejące połączenia rozkładowe z Landeck i Bludenz do St. Anton am Arlberg zostaną rozszerzone i wzmocnione dodatkowymi zestawami. Oprócz tego przewoźnik uruchomi zupełnie nowe pociągi dodatkowe. W sumie ÖBB zaoferuje 4,2 tys. dodatkowych miejsc na weekend w pięciu dodatkowych pociągach jadących z Tyrolu, a także sześciu dodatkowych pociągach z rejonu Vorarlberg.

Dodaj komentarz