global Przewozy towarowe Wydarzenia

ÖBB wspiera Ukrainę tym razem produktami higienicznymi

Wysiłki ÖBB mające na celu utrzymanie korytarza humanitarnego między Austrią i Ukrainą cały czas trwają. Tym razem austriacka firma zorganizowała i wysłała pociąg pełen produktów higienicznych – mianowicie papieru toaletowego, aby pomóc przesiedleńcom wojennym.

ÖBB Rail Cargo Group pomaga również ukraińskim spedytorom w eksporcie ich produktów rolnych do Europy.
ÖBB Rail Cargo Group pomaga również ukraińskim spedytorom w eksporcie ich produktów rolnych do Europy.

Pociąg wjechał już na granicę polsko-ukraińską z 38 paletami artykułów higienicznych. Ładunek zostanie przekazany tym, którzy uciekli z Ukrainy i szukali tymczasowego schronienia w Polsce. To nie pierwszy raz, kiedy ÖBB angażuje się w humanitarne usługi kolejowe, ponieważ firma działa tam od pierwszych dni wojny na Ukrainie.

Wysyłka artykułów higienicznych została zorganizowana dla Essity, klienta frachtu ÖBB. Firma jest globalną firmą zajmującą się higieną i zdrowiem, posiadającą jedne z najbardziej renomowanych marek higienicznych na rynku. Kładzie również wyraźny nacisk na zrównoważony rozwój, jeśli chodzi o transport swoich produktów, przy czym jej transport wychodzący przede wszystkim odbywa się koleją.

Od początku wojny wielu przewoźników aktywnie angażuje się w humanitarną pomoc poprzez drogi i logistykę kolejową. ÖBB i jej spółka zależna Rail Cargo Group nie są wyjątkiem, a najnowsza wysyłka to potwierdza.

ÖBB Rail Cargo Group pomaga również ukraińskim spedytorom w eksporcie ich produktów rolnych do Europy.

„RCG zawsze przewoziło zboże z Ukrainy. Od początku wojny zwiększył się jednak transport – głównie w kierunku północnych Niemiec. Od marca do kwietnia 2022 r. RCG zorganizowało trzydzieści pociągów zbożowych z Ukrainy. Łącznie przetransportowano już 60 000 ton zboża. Od maja transport się podwoił – pociągi ze zbożem jeżdżą codziennie z Ukrainy do UE” – wyjaśnił ÖBB.

Austriacka firma z pomocą austriackiego Ministerstwa Rolnictwa stworzyła zielony korytarz z Ukrainy do Europy. Teraz firma przewiduje również prowadzenie pociągów przeznaczonych na eksport zboża między Ukrainą a Austrią z częstotliwością dwóch usług w miesiącu, oprócz pomocy w dystrybucji zboża w innych krajach europejskich.

Dodaj komentarz