global Wydarzenia

ÖBB wybuduje między Redlham Tuffeltsham i Attnang-Puchheim dźwiękoszczelny mur

ÖBB buduje nowoczesną dźwiękoszczelną ścianę między Redlham Tuffeltsham i Attnang-Puchheim. Inwestycja maksymalnie ma ograniczyć wpływ hałasu na osoby mieszkające wzdłuż linii.

ÖBB każdego roku przewozi miliony podróżnych i miliony ton towarów. Chcąc minimalizować wpływ hałasu na środowisko i mieszkańców, przewoźnik zainaugurował akcję „Leise Gleise” („Ciche Ścieżki”). Do końca 2021 r. na terenie Redlham powstanie nowoczesna ściana chroniąca przed hałasem wytwarzanym w trakcie przejazdów pociągów.

Toczące się koła na szynach generują dźwięk – podstawowe prawo fizyczne, którego nie da się łatwo obejść. Istnieją jednak sposoby na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się dźwięku i tym samym odciążenie mieszkańców. Szczególnie skuteczne okazały się ściany dźwiękochłonne. Aby jeszcze lepiej chronić w przyszłości mieszkańców na obszarze między Redlham Tuffeltsham i Attnang-Puchheim, ÖBB wybuduje nowoczesny mur o wysokości 3,75 m oraz długości 840 m. Inwestycję wspierają dwie prowincje: Górna Austria oraz gmina Redlham.

Koszt projektu to ok. miliona euro. W połowie dofinansuje je ÖBB Infrastruktur AG, resztę zapłacą po równo partnerzy.

Czytaj dalej >