Raport z Polski Wydarzenia

Obrzucili pociąg kamieniami i zaatakowali funkcjonariuszy SOK

Po raz kolejny nieodpowiedzialna “zabawa” mogła doprowadzić do tragedii. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali grupę nastolatków, którzy rzucali kamieniami w przejeżdżające pociągi.

Fot. SOK

Do incydentów doszło 6 maja na szlaku kolejowym między Zabrzem a Gliwicami. Jak informują SOK-iści, kilkuastoosobowa grupa młodzieży urządziła sobie “zabawę” przy torach, rzucając kamieniami w przejeżdżające pociągi pasażerskie. 

O niebezpiecznej sytuacji poinformowany został dyżurny zmiany z Posterunku SOK w Gliwicach. 

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowano dwuosobowy zmotoryzowany patrol Straży Ochrony Kolei, który prowadził działania na tym samym szlaku kolejowym – informują mundurowi. – Po przybyciu we wskazany rejon Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 13-letniego chłopca, jednego ze sprawców obrzucenia pociągu PKP Intercity.

 

Około 10-osobowa grupa młodzieży zbiegła z miejsca zdarzenia. Jednak w trakcie oczekiwania na przyjazd Policji grupa nastolatków ponownie znalazła się na torach, rzucając kamieniami w funkcjonariuszy SOK oraz kolejny pociąg Kolei Śląskich, jadący z Częstochowy do Gliwic.

Mundurowi ujęli kolejnego chłopca – w wieku 15 lat. Jak się okazało, był pijany

Obaj ujęci sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W ostatnim czasie jest to kolejny przypadek, gdy nieletni pozostawieni bez nadzoru opiekunów urządzają zabawy na torach obrzucając pociągi kamieniami lub układając przeszkody na torach.

Rzucony kamień w połączeniu z siłą pędzącego pociągu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia podróżujących osób.

W tym przypadku na szczęście bezmyślne działania małoletnich  chuliganów nie doprowadziły do tragedii.

Dodaj komentarz