global Pasażer Wydarzenia

Od 4 listopada pociąg Kiev Express ponownie wjedzie na tory!

Kiev Express, po aż półtorarocznej przerwie ponownie wjedzie na trasę Warszawa – Kijów. Dotychczasowy przestój spowodowany był panującą od 2020 roku pandemią koronawirusa, utrudniając podróżnym swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami.

Kilka słów o Kiev Express

Kiev Express jest pociągiem pasażerskim o zasięgu międzynarodowym. Obsługuje relację Warszawa ZachodniaKijów, zapewniając pasażerom dostęp do wagonów z miejscami siedzącymi oraz do wagonów sypialnych. Ma na to wpływ przede wszystkim długość podróży, która trwa ponad 17 godzin (wraz z planowanym przestojem granicznym w celu wymiany zestawów kołowych).

Od 4 listopada wznowione przewozy kolejowe będą realizowane codziennie. Zarówno z Polski, jak i z Ukrainy pociągi ruszać będą wieczorami, by większą część podróży odbyć nocą. Na stacje docelową skład wjedzie następnego dnia w godzinach porannych.

Uwaga!

Jeśli planujesz podróż pociągiem Kiev Express pamiętaj, że zgodnie z rozporządzeniem władz Ukrainy każdy pasażer musi być zaszczepiony przeciwko koronawirusowi lub też uzyskać negatywny wynik testu. Po stronie ukraińskiej funkcjonują mobilne punkty pobrań, w których wykonywane są błyskawiczne testy osobom przestawiającym ważny bilet.

Dodaj komentarz