Pasażer Polregio Wydarzenia

Odkryj Lubuskie z Polregio

Już 27 sierpnia rusza kolejna odsłona akcji “Poczuj przygodę, odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO”.

W ramach organizowanego od 4 czerwca piątego sezonu wycieczek po tym urokliwym regionie pasażerowie zwiedzą tereny Parku Mużakowskiego. To rozległe założenie parkowe w stylu angielskim powstało już w pierwszej połowie XIX wieku. Centralnym jego punktem jest renesansowy zamek, leżący w otoczeniu tysięcy drzew i krzewów w malowniczej dolinie Nysy Łużyckiej. Całość zyskała nawet w oczach UNESCO, które w 2004 roku wpisało Park Mużakowski na Listę światowego dziedzictwa.

W najbliższą sobotę odbędzie się przejazd na trasie Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle – Żary – Przewóz. Jak informuje na swej stronie Polregio:

“To znany i lubiany kierunek dla stałych bywalców naszych wycieczek, lecz za każdym razem można odkrywać to wspaniałe miejsce zupełnie na nowo! Zabierzcie ze sobą wygodne buty i dobre humory! Pogoda, jak zawsze, będzie nam sprzyjać.”

Niniejsza akcja kolei regionalnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ma na celu promocję regionu i jego najpiękniejszych turystycznych miejsc. W tegorocznym sezonie miłośnicy kolejowych podróży mieli już okazję poznać bliżej choćby, leżący na pograniczu polsko-niemieckim Gubin, czy dawną własność zakonów rycerskich Łagów.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze oraz, po wcześniejszej rezerwacji, u kierownika pociągu.

Liczba biletów jest ograniczona

Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem: rezerwacja.zielonagora@polregio.pl. Rezerwacji mogą dokonywać wyłącznie podróżni rozpoczynający podróży na stacji innej niż Zielona Góra Główna.

Bardziej szczegółowe informację znajdą Państwo na stronie: https://www.polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/?type=aktualno%C5%9Bci

Autor: Paweł Kupsik

Dodaj komentarz