Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Okradał podróżnych. Został zatrzymany

Wyjął portfel z kurtki innego podróżnego, planując ukraść pieniądze. Całą sytuację zauważyli patrolujący stację PKP Kraków Główny Osobowy funkcjonariusze SOK. Złodzieja zatrzymali i przekazali policji.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło 12 stycznia. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie prowadzili działania  przeciwkradzieżowe na terenie stacji Kraków Główny Osobowy. W ich trakcie, na trzecim peronie, zauważyli mężczyznę podejrzanego już wcześniej o dokonywanie kradzieży.

– Podczas obserwacji zauważyli jak mężczyzna wyjmuje portfel z kurtki innej osoby podróżującej pociągiem relacji PrzemyślWrocław – relacjonują mundurowi. – Kradzieży próbował dokonać na tzw. „zawieszkę”. Sprawca  powiesił swoją kurtkę na wieszaku, a następnie z wiszącej obok kurtki innego podróżnego wyciągnął portfel opróżniając go z pieniędzy.

 

Funkcjonariusze SOK podjęli interwencję. Sprawca, na widok mundurowych, porzucił skradzione mienie. Został jednak zatrzymany i przekazany w ręce policji. Poszkodowany obywatel Ukrainy odzyskał pieniądze.

Złodziejem okazał się 64-letni mieszkaniec Krakowa. W jego sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Dodaj komentarz