Raport z Polski Tabor Wydarzenia

OLKOL zakończył naprawę powypadkową lokomotywy EP07-1058 [ZDJĘCIA]

OLKOL zakończył naprawę powypadkową lokomotywy EP07-1058, która w dniu 18 sierpnia 2020 roku uległa poważnemu wypadkowi na przejeździe kolejowym w Przędzelu.

Do wypadku z udziałem lokomotywy doszło w wyniku nieuwagi kierowcy samochodu ciężarowego, który wjechał z terenu budowy wprost pod pociąg PKP Intercity “Hetman” relacji LublinWrocław.

Trwa zbiórka na rehabilitację maszynisty rannego w wypadku na Podkarpaciu

Realizacja zadania naprawy lokomotywy była efektem wygrania przez OLKOL przetargu ogłoszonego przez PKP Intercity w grudniu 2020 roku a rozstrzygniętego w połowie lutego bieżącego roku.

 

– Sprawa tego wypadku była szeroko komentowana w kolejowych mediach branżowych. Dlatego też bardzo nam zależało żeby to właśnie OLKOL, jako firma specjalizująca się w lokomotywach EU/EP07, zrobił tą naprawę. Realizacja tego zadania była szczególnie trudna ze względu na zakres naprawy mocno odbiegający od standardowych napraw P4 i P5, pozostałe projekty jakie są w toku w OLKOL-u jak również a może przede wszystkim III fali pandemii, która mocno uderzyła w załogę naszej firmy. Udało się zakończyć ten projekt sukcesem, między innymi, dzięki zaangażowaniu załogi. W tej chwili lokomotywa została już przekazana do PKP Intercity – informuje Marcin Trzaska, Pełnomocnika Zarządu, Dyrektora ds. rozwoju Olkol sp. z o.o.