Pasażer

Pasażer ma objawy koronawirusa? PKP zaprezentowała wytyczne ws. bezpieczeństwa na dworcach

Na największych dworcach w Polsce powstaną miejsca, w których odizolowani zostaną podróżni z podejrzeniem koronawirusa. Spółka PKP opracowała wytyczne dot. postępowania w sytuacji zagrożenia wirusem. W

Szczegółowe informacje dotyczące wytycznych przekazał Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP.

– Określone zostały w nich zasady postępowania dla pracowników ochrony obiektów dworcowych w przypadku stwierdzenia u pasażerów i innych użytkowników dworców objawów wirusa lub pozyskania informacji od samych podróżnych na temat złego samopoczucia – podał, podkreślając również, że zarządzający największymi polskimi dworcami otrzymali wytyczne dot. izolacji osób z podejrzeniem wirusa. Na terenie dworca mają zostać udostępnione pomieszczenia, w których pasażerowie przebywaliby do czasu przyjazdu służb medycznych.

 

W siedzibie spółki PKP zorganizowane zostało także spotkanie z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W jego trakcie przekazano informacje dot. zagrożeń związanych z koronawirusem i profilaktyki zakażeń. Wiadomości ze spotkania przekazane zostały wszystkim pracownikom Grupy PKP.

PKP będą także umieszczały na dworcach w strefach przygranicznych plakaty informacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną – zapowiedział rzecznik.