Pasażer

Pasażer pociągu relacji Poznań – Toruń zakażony koronawirusem

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie poszukuje pasażerów, którzy w ubiegłym tygodniu jechali pociągiem relacji Poznań Główny – Toruń Główny. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w jednym z wagonów podróżowała osoba zakażona koronawirusem.

 

O pozytywnym wyniku testu podróżny dowiedział się 19 września. Dwa dni wcześniej wsiadł on do pociągu relacji Poznań (wyjazd 13.48) – Toruń, mając kontakt z innymi pasażerami. Teraz Sanepid apeluje, by pasażerowie zgłaszali się do lekarza POZ.

Oto treść komunikatu:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie w związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie, iż w dniu 17.09.2020 r. pociągiem POL Regio relacji Poznań-Toruń (wyjazd z Poznania 13:48) podróżowała osoba, u której w dniu 19.09.2020 r. potwierdzono zakażenie koronawirusem, zwraca się do podróżujących ww. pociągiem, aby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów do 27.09.2020 r. zgłaszali się do swoich lekarzy POZ.

Jak dodaje PPIS w Mogilnie, osoba zakażona nie wskazała, które miejsce w pociągu zajęła. Wiadomo natomiast, że komunikat nie dotyczy osób wsiadających do pociągu w Mogilnie.