Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Pasażer tramwaju zaatakowany maczetą

Wielką odwagą wykazali się motorniczy oraz pracownik pogotowia przystankowego MPK Kraków, którzy ruszyli na pomoc zaatakowanemu pasażerowi. Dwóch zamaskowanych napastników zaatakowało maczetą pasażera nocnego tramwaju.

Fot. MPK Kraków
Fot. MPK Kraków

O całej sytuacji MPK Kraków informuje na Facebooku. Miejski przewoźnik docenił we wpisie odwagę pracowników. Do całego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

– Pan Marcin – motorniczy z zajezdni tramwajowej Podgórze ruszył na pomoc pasażerowi zaatakowanemu na pętli Czerwone maki przez dwóch zamaskowanych mężczyzn – informuje MPK Kraków. – Pasażer po wyjściu z nocnego tramwaju od razu musiał uciekać przed napastnikami. Biegnąc, przewrócił się i wtedy dwaj zamaskowani mężczyźni zaczęli go uderzać maczetami.

 

Widząc powagę sytuacji, do akcji wkroczył motorniczy tramwaju. Wyszedł z kabiny i stanął w obronie zaatakowanego. Na ratunek ruszył także pracownik pogotowia przystankowego MPK – pan Bogdan. Wówczas napastnicy swoją agresję skierowali w stronę pana Bogdana i Marcina. Zaatakowali ich gazem pieprzowym i uciekli.

– Zarówno motorniczy jak i pracownik pogotowia przystankowego odnieśli obrażenia oczu i twarzy – informuje MPK Kraków. – Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe oraz policja.

 

Taka reakcja pracowników MPK wymagała niezwykłej odwagi. Narażając własne zdrowie, a może nawet życie, stanęli w obronie innej osoby. I za to należy się wielkie uznanie.

Poza wyrazami uznania, pracownicy MPK Kraków otrzymają także nagrody finansowe.

Dodaj komentarz