Raport z Polski Wydarzenia

Pasażerowie i konduktorka Polregio uratowali życie mężczyźnie

Kamery monitoringu zainstalowane na stacji PKM Gdańsk Port Lotniczy, szybka reakcja załogi pociągu Polrego, a także wyposażenie składu w defibrylator pozwoliło uratować życie jednemu z pasażerów. Całą sytuację opisuje PKM.

Do zdarzenia doszło na kilka minut przed wjazdem na stację PKM Gdańsk Port Lotniczy pociągu Polregio jadącego do Gdyni. Jeden z pasażerów oczekujących na przejazd zasłabł. Natychmiast do mężczyzny podbiegł inny pasażer oraz kierowniczka pociągu.

Anonimowy pasażer podjął się reanimacji, kierowniczka składu w tym czasie przyniosła defibrylator, który trafił do pociągu już kilka lat temu dzięki staraniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W czasie, gdy mężczyźnie udzielana była pierwsza pomoc, dzięki kamerom monitoringu możliwe było szybkie wezwanie służb ratunkowych oraz powiadomienie o zdarzeniu służb z

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, które przybyły na miejsce i zaopiekowały się mężczyzną do momentu przyjazdu karetki. Przybyli na miejsce ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala.

Słowa uznania dla pasażerów, kierowniczki pociągu oraz ratowników wyraził marszałek województwa.

 

https://www.facebook.com/strukmieczyslaw/posts/1776622025847209

Reklama