Pasażer Tramwaje Wydarzenia

Pasażerowie nie noszą maseczek. MPK Wrocław prosi o zwiększenie kontroli w tramwajach i autobusach

MPK Wrocław apeluje do dolnośląskiej policji o zintensyfikowanie kontroli w tramwajach i autobusach, w związku z coraz trudniejszą sytuacją pandemiczną. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy pasażerowie mają maseczki oraz czy poprawie je noszą.

Fot. MPK Wrocław

W ostatnich dniach po raz pierwszy od kwietnia tego roku dobowa liczba zakażeń na Covid-19 przekroczyła 10 tys. W czwartek 4 listopada liczba ta osiągnęła ponad 15 tys. Jednym ze sposobów w walce z koronawirusem jest zakrywanie ust i nosa, również w komunikacji miejskiej.

Niestety wielu pasażerów lekceważy ten obowiązek, dlatego motywowany prośbą Wrocławskiej Rady Seniorów oraz dużej grupy pasażerów, prezes MPK Wrocław podjął decyzję o podjęciu konkretnych działań, które pomogą zwalczyć ten problem.

– Zaniepokojony lawinowym wzrostem zakażeń na covid19 oraz ignorowaniem przez wielu pasażerów obowiązku noszenia maseczek w pojazdach komunikacji zbiorowej zwróciłem się do Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Dariusza Wesołowskiego o zintensyfikowanie kontroli w tramwajach i autobusach MPK Wrocław – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

 

Również kontrolerzy biletów mają bardziej stanowczo reagować na przypadki ignorowania obowiązku zakrywania ust i nos. Pracownicy spółki w przypadku odmowy założenia maseczki będą mogli informować o tym policję.

– Przypominam, że zadaniem kierowcy jest bezpieczne prowadzenie pojazdu, jeśli jednak zdecyduje się na działania zmierzające do wyegzekwowania obowiązku meseczkowego, będzie miał moje pełne wsparcie – dodaje prezes spółki.