Raport z Polski Wydarzenia

Patrol SOK uratował mężczyznę siedzącego na torach

Patrol Straży Ochrony Kolei uratował życie mężczyźnie, który usiadł na torach i czekał na nadjeżdżający pociąg. Do zdarzenia doszło 14 grudnia na szlaku Gliwice – Zabrze.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Dyżurny Posterunku SOK w Gliwicach otrzymal informację, że na szlaku Gliwice – Zabrze, przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Oderbruecke – Gliwice Port, na torze usiadła osoba postronna. Jej zachowanie wskazywało na próbę targnięcia się na swoje życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK.

– Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi natychmiast podjęli interwencją wobec mężczyzny przebywającego w torach czynnych – relacjonują funkcjonariusze. – Niedoszłym samobójcą okazał się 31-letni mieszkaniec Gliwic. Podczas rozmowy oświadczył Strażnikom, że z powodu problemów osobistych chciał odebrać sobie życie rzucając się pod nadjeżdżający pociąg.

 

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Gliwicach. Przewieziony został do Samodzielnego Publicznego Szpitala Psychiatrycznego w Toszku na obserwację.

Dodaj komentarz