Raport z Polski Wydarzenia

Patrol SOK zatrzymał grafficiarza. Mężczyzna chciał zdewastować pociąg Polregio

Z siatką pełną puszek z farbą w sprayu zamierzał pomalować stojący na torach postojowych pociąg POLREGIO. Widok idącego wzdłuż torów mężczyzny zainteresował patrol Straży Ochrony Kolei z Chełma. Podejrzany rzucił się do ucieczki, lecz szybko został ujęty.

Przy zatrzymanym funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odkryli puszki z farbą w sprayu (fot. SOK)
Przy zatrzymanym funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odkryli puszki z farbą w sprayu (fot. SOK)

Do zdarzenia doszło w sobotę, po godz. 15.00, w rejonie torów postojowych na stacji Chełm Wschodni. Funkcjonariusze SOK, w trakcie działań pod kryptonimem „Antygraffiti”, zauważyli postać idącą wzdłuż torów kolejowych. Mężczyzna, na widok patrolu, rzucił się do ucieczki. Patrol go zatrzymał.

Funkcjonariusze SOK znaleźli przy podejrzanym plecak z puszkami farb w sprayu – informuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik prasowy KG SOK. – Okazało się, że jest to grafficiarz, który postanowił pomalować stojącą na torach jednostkę elektryczną. Ujęty to 32-letni mieszkaniec Lublina. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że ,,priorytetem grafficiarzy z jego środowiska jest pomalowanie pociągów stacjonujących w Chełmie, gdyż są one bardzo pilnowane przez sokistów’’.

 

Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Osoby nieuprawnione, które przebywają na obszarze kolejowym, popełniają wykroczenie §2pkt1 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 kwietnia 2021 roku w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym w pociągach i innych pojazdach kolejowych oraz w pomieszczeniach przeznaczonych do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego na dworcach kolejowych.

Dodaj komentarz