Tramwaje Wydarzenia

PESA Bydgoszcz dostarczy 17 tramwajów do rumuńskiego miasta Craiova

PESA Bydgoszcz S.A. wygrała przetarg na dostawę 17 tramwajów typu TWIST dla leżącego w Rumunii miasta Craiova. Wartość zamówienia to 157 mln RON. Zakończenie dostaw nastąpi 22 miesiące po podpisaniu umowy.

– To bardzo dobra wiadomość. Kolejne po Cluj i Iasi rumuńskie miasto wybrało tramwaje PESA, które są dla naszych klientów wyznacznikiem europejskiego standardu w miejskim transporcie publicznym.

 

Ten rynek jest dla nas bardzo ważny i będziemy zwiększać naszą obecność w tym rejonie  – skomentował informacje Krzysztof Zdziarski, Prezes PESA Bydgoszcz SA

Nowe tramwaje będą jednokierunkowe. Każdy z nich będzie liczył 27 m długości. W środku miejsce siedzące znajdzie 58 pasażerów. Wykonawca przewidział miejsce dla osób niepełnosprawnych. W pojeździe zainstalowane zostaną systemy diagnostyczne, klimatyzacja, Wi-Fi oraz gniazda USB.

Przetarg na tramwaje dla Craiova rozpisano w lutym 2020 r.

Przypomnijmy:

Tramwaje PESA jeżdżą również w Rumuńskim Cluj, a w tej chwili PESA produkuje pojazdy dla Iasi. Spółka zakończyła już testy homologacyjne pierwszego Swinga dla Iasi, a pierwsze tramwaje wyjadą z Bydgoszczy do Rumunii w lipcu.

W sumie PESA  wyprodukowała prawie 800 tramwajów, z czego  ponad 170 na eksport. Wożą one pasażerów w Kijowie, Moskwie, Kaliningradzie, węgierskim Seged i rumuńskim Cluj.

Dodaj komentarz