Tramwaje Wydarzenia

PESA Bydgoszcz dostarczy tramwaje do rumuńskiego Craiovia [ZDJĘCIA]

Bydgoska PESA dostarczy 17 tramwajów PESA Twist do rumuńskiego Craiova. Umowa została podpisana 19 lipca w tamtejszym ratuszu.

W trakcie spotkania podkreślano wkład PESY w rozwój transportu publicznego w Rumunii.

– Dla mnie i administracji którą kieruję, kwestia rozwoju transportu publicznego jest jednym z kluczowych zadań, które realizujemy w oparciu o spójną, dopracowaną strategię mobilności miejskiej. W ostatnich latach mieszkańcy już odczuli korzystne zmiany w transporcie, a dzięki podpisanej właśnie umowie będą mogli podróżować nowoczesnymi, komfortowymi tramwajami – powiedziała podczas konferencji Lia Olguta Vasilescu, burmistrz Craiova.

 

Lia Vasilescu podkreśliła również, że liczy nie tylko na dostawę nowoczesnych tramwajów, ale również owocną współpracę z PESA w rozwoju transportu szynowego w mieście.

Współpraca z tak doświadczoną w dziedzinie budowy tramwajów firmą, jaką jest ciesząca się uznaniem w Europie PESA Bydgoszcz, daje nam pewność pomyślnej realizacji projektu finansowanego ze środków europejskich – podkreśliła burmistrz.

 

Do inwestycji odniósł się także obecny na uroczystym podpisaniu umowy Krzysztof Zdziarski, Prezes PESA Bydgoszcz.

PESA w ostatnich 20 latach współuczestniczyła w realizacji projektów rozwoju szynowego transportu publicznego, których wartość sięga kilku miliardów złotych. Zapewniam Panią Burmistrz, że nie tylko dostarczymy do Craiova spełniające europejskie standardy tramwaje, ale będziemy się dzielić doświadczeniem i wiedzą zebraną podczas realizacji podobnych unijnych projektów dla kilkunastu miast – zadeklarował Krzysztof Zdziarski, Prezes PESA Bydgoszcz.