Tramwaje Wydarzenia

PESA Bydgoszcz z umową na kolejne tramwaje dla Sofii! [ZDJĘCIA]

PESA Bydgoszcz dostarczy do stolicy Bułgarii kolejne tramwaje typu Swing. Umowę z Stolichen Electrotransport EAD – tramwajowym przewoźnikiem stolicy Bułgarii – podpisano korespondencyjnie. To czwarty kontrakt bydgoskiej spółki dla bułgarskiej stolicy.

Fot. PESA Bydgoszcz

– Zgodnie z założeniami naszej strategii konsekwentnie umacniamy naszą pozycję na rynku tramwajowym Europy Środkowo – Wschodniej. Współpraca ze Stolichen Electrotransport od lat układa się bardzo dobrze, dlatego cieszę się, że Sofia po raz kolejny wybrała nasze tramwaje – powiedział po podpisaniu umowy Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz.

 

W ramach umowy PESA Bydgoszcz dostarczy 25 tramwajów o parametrach technicznych podobnych do pojazdów dostarczonych wcześniej do Sofii. Będą to niskopodłogowe, pięcioczłonowe Swingi o długości 30m, z 41 miejscami siedzącymi i 160 stojącymi. Tramwaje będą klimatyzowane, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i niedowidzących.

Przetarg rozstrzygnięto w lipcu 2020 roku, ale kolejne odwołania konkurentów PESA doprowadziły do wydłużenia postępowania. W dialog ze stroną bułgarską zaangażowało się polskie MSZ, rozmowy prowadził między innymi wiceminister Paweł Jabłoński i Ambasada RP w Sofii.

– Ze względu na przedłużającą się procedurę odwoławczą długo czekaliśmy na podpisanie umowy, ale zgodnie z założeniami kontraktu dostawy Swingów do Sofii zakończą się w 2023 roku – podkreślił Marcin Grzyb, dyrektor  sprzedaży LRV PESA Bydgoszcz.