Inwestycje Tabor Wydarzenia

PESA Bydgoszcz zaprezentowała nową strategię z perspektywą 2025+[ZDJĘCIA]

Bydgoska PESA zaprezentowała nową strategię rozwoju z perspektywą 2025+. Na konferencji prasowej przedstawiła produkowane pojazdy oraz założenia produkcyjne na kolejne lata. Spółka stawia na rozwój produktów, nowe technologię i ekspansję zagraniczną.

Fot. Michał Ciechowski

W ostatnim czasie PESA pozyskuje kolejne zamówienia i zdobywa kolejne zagraniczne rynki. Po kontraktach z Ceskimi Drahami i Iasi, wygrała przetargi na dostawę tramwajów dla Sofii, słowackich Koszyc, a w poniedziałek podpisała umowę z rumuńskim Craiova. Jednocześnie zgodnie z planem realizuje produkcję zamówionych pojazdów dla Kolei Dolnośląskich, Małopolskich, czeskiego RegioJet, czy tramwajów dla  Śląska, Torunia i Iasi.

PESA rozpoczęła realizację nowej strategii – rozpoczęła inwestycje, wdraża innowacyjne technologie i uruchamia produkcję tramwajów, lokomotyw i pojazdów w ramach nowej platformy Regio160, która ma być odpowiedzią na potrzeby zeroemisyjnego transportu wynikającego z realizacji Zielonego Ładu. Zdobyte w przeszłości doświadczenie wsparte współpracą ze strategicznymi partnerami technologicznymi ma zagwarantować spółce stabilny rozwój, zagraniczną ekspansję i umocnienie pozycji lidera wśród krajowych producentów pojazdów szynowych.

 

Strategia PESA z perspektywą 2025+  zakłada między innymi rozwój nowych technologii i silnych narzędzi IT, optymalizację kosztową obecnych produktów, przebudowę modelu biznesowego i organizacyjnego Grupy; konsolidację funkcji wsparcia, zbudowanie rentownego segmentu „Aftersale”, czy, rozwój platformy pojazdów Regio 160 i zdobycie kompetencji dla produkcji taboru o prędkości powyżej 200km/h. Wszystko to ma przynieść spółce wzmocnienie pozycji lidera krajowego rynku i ekspansję na kolejnych rynkach zagranicznych.