Aktualności Inwestycje Wydarzenia

PESA szczepi swoich pracowników

4 czerwca 2021 r. PESA SA rozpoczęła realizację szczepień pracowników w ramach Programu Szczepień w Zakładach Pracy. W ciągu dwóch dni (4 i 5 czerwca) zaszczepionych zostanie ponad 600 osób.

Punkt szczepień zorganizowano w budynku hali montażu końcowego tramwajów. Dla osób korzystających ze szczepień przygotowano wstępną poczekalnię z punktem informacyjnym, punkt wypełniania ankiet medycznych, dwa stanowiska lekarskie i dwa pielęgniarskie oraz specjalną przestrzeń, w której pracownicy mogli przebywać na obserwacji po samym szczepieniu.

– Z oferty bezpłatnych szczepień organizowanych przez PESA skorzystać mogli pracownicy, ich rodziny oraz współpracownicy, włącznie z pracownikami zagranicznymi. Zainteresowanie było bardzo duże, stąd decyzja o rozłożeniu szczepień na dwa dni – powiedziała Elżbieta Muszyńska, kierownik Działu BHP i Szef Sztabu Covid-19 w PESA.

 

– Dla nas to szczepienie pracowników jest kontynuacją realizowanego w spółce od początku pandemii programu profilaktycznego #bezpieczniwpesa. W PESA sztab antycovidowy działa od lutego zeszłego roku. Jesteśmy jedną z pierwszych firm, które wdrożyły procedury bezpieczeństwa i cały szeroki program ochrony pracowników przed koronawirusem – podkreślił Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz.

 

Czytaj dalej >