Wydarzenia

Pete Goss stworzył niezwykłą makietę kolejową [FILM]

Linia kolejowa, kamienny wiadukt nad rzeką i doskonale odwzorowane miasto Knaresborough w Anglii – tak wygląda brytyjska makieta kolejowa, zbudowana przez Pete’a Gossa. Podziwiać ją można na portalu YouTube.

Fot. kadr z filmu

Makieta kolejowa wzorowana jest na okresie od roku 2005 do 2015. W skład taboru wchodzą nowoczesne pociągi spalinowe i kilka pociągów modelowych. .Zobaczyć możemy także duży kamienny wiadukt wybudowany nad rzeką.

– Modelowanie tego miniaturowego świata było dla Pete’a Gossa ekscytującą podróżą w kierunku autentycznej modelarskiej konstrukcji budowlanej, dzięki której powstało wiele interesujących architektonicznie budynków, które znajdują się w Knaresborough – czytamy w opisie filmu.

 

Pete Goss, twórca makiety, podkreśla, że od zawsze fascynowały go modele – początkowo wojskowe, później kolejowe – w szczególności budynki. Zawodowo pracuje on jako technolog architektury, czyli projektuje budynki.

Wśród jego osiągnięć jest wygranie w 2015 r. (drugi raz z rzędu) pucharu magazynu „Railway Modeller” za makietę The Worlds End.

Dodaj komentarz