Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Pierwszy pojazdu FLIRT dla PKP Intercity jedzie na testy

Zakończyła się budowa pierwszego elektrycznego zespołu trakcyjnego FLIRT dla PKP Intercity. Pojazd przeszedł pozytywne testy statyczne i dynamiczne przeprowadzone na terenie zakładu Stadler Polska w Siedlcach. Do ośrodka doświadczalnego Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie wyruszy 1 kwietnia. Zostanie tam sprawdzony w ekstremalnych warunkach pod kątem bezpieczeństwa i komfortu podróży.

– Celem testów jest kompleksowe sprawdzenie wszystkich systemów i układów pociągu, aby zapewnić podróżnym maksymalne bezpieczeństwo – mówi Magdalena Chibowska, kierownik projektu w Stadler Polska.

 

Pojazd na torze doświadczalnym w Żmigrodzie przejdzie m.in. komplet testów niezbędnych do uzyskania homologacji. Obejmują one między innymi sprawdzenie układu hamulcowego pojazdu, badanie poziomu hałasu, kompatybilności elektromagnetycznej, pantografu, oświetlenia oraz urządzeń bezpieczeństwa. Po uzyskaniu homologacji pojazd będzie mógł zostać przekazany przewoźnikowi.Przed przekazaniem kolejnych pociągów, dwie pierwsze jednostki z realizowanego zamówienia zostaną poddane eksploatacji nadzorowanej w ruchu pasażerskim przez okres od 6 do 12 miesięcy (do osiągnięcia przebiegu co najmniej 150 000 km na każdy pojazd).

Czytaj dalej >