Tramwaje

Pierwszy zmodernizowany tramwaj już we Wrocławiu!

Do Wrocławia przyjechał pierwszy z 25 nowych wagonów 205 – to drugi po Feniksie pojazd w nowej niebieskiej barwie. Tramwaj wyremontowany został w poznańskiej firmie Modertrans, w ramach podpisanego z przewoźnikiem miejskim kontraktu.

Fot. MPK Wrocław

MPK wyremontuje 17 Skód 16T oraz 25 WrAs’ów205 – łącznie 42 tramwaje. Do Wrocławia przyjechał pierwszy z dwudziestu pięciu nowych wagonów 205. Do stolicy Wielkopolski odjechał kolejny z tramwajów czekających na gruntowny remont.

– Nasz tramwaj nie tylko wygląda jak nowy, ale przede wszystkim zostało wyremontowane jego wnętrze – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. ­– Pojazd otrzymał m.in. nowe elementy podwozia, wzmocnioną konstrukcję dachu, system informacyjny i, oczywiście, klimatyzację, której wcześniej brakowało. Wszystko to, aby tramwaj był bardziej komfortowy i bezpieczniejszy.

 

Nowy tramwaj przejechał na lawecie prawie 200 kilometrów. Niedługo po jego wyładowaniu odbyła się pierwsza jazda testowa, programowanie i uruchamianie systemów, które nie mogły być dokładnie sprawdzone w poznańskiej fabryce. Mowa tu choćby o monitoringu, informacji pasażerskiej czy urządzeniach komunikujących się z wrocławskim ITS-em. Potem wagon zostanie przebadany przez jednostkę, która wystawi mu dopuszczenie do ruchu – po dokładnym sprawdzeniu, że pojazd odpowiada wszystkim warunkom określonym w przepisach. To będzie ostatnia czynność przed podpisaniem protokołu odbioru wagonu przez MPK.

Czytaj dalej >