global Wydarzenia

Pies-robot rozpocznie służbę w Deutsche Bahn

W Monachium rozpoczęły się pierwsze testy psa-robota, którego zadaniem będzie walka z wandalizmem na torach kolejowych. Urządzenie opracowane zostało na potrzeby Deutsche Bahn.

Pies-robot wkrótce będzie służył w Deutsche Bahn
Pies-robot wkrótce będzie służył w Deutsche Bahn

Ma samodzielnie patrolować teren kolejowy, wykrywać osoby postronne czy zgłaszać nieprawidłowości do służb zajmujących się bezpieczeństwem w obszarze kolejowym. Spot – bo tak ma na imię pies-robot, wkrótce rozpocznie służbę w strukturach Deutsche Bahn. Wcześniej jednak musi przejść specjalistyczne testy.

Głównym zadaniem Spotu będzie walka z grafficiarzami i wandalami, niszczącymi tabor szynowy oraz infrastrukturę kolejową. To powiem coraz poważniejszy problem niemieckich kolei.

Pies-robot Spot wyposażony jest w nowoczesne czujniki i kamery. Reaguje błyskawicznie i potrafi unikać kolizji z przeszkodami, które pojawią się na drodze.

Wykorzystanie w pracy psa-robota ma zredukować liczbę graffiti na wagonach, a tym samym zredukować w spółce koszty na likwidację szkód. Ponadto, Spot zwiększy ogólne bezpieczeństwo na kolei.

Dodaj komentarz