Wydarzenia

Pijany mężczyzna pod pędzącym Pendolino 

Do zdarzenia doszło w piątek, w miejscowości Świercze Siółki w województwie mazowieckim. Strażaków z OSP Świercze wezwano do nietrzeźwego mężczyzny, znajdującego się na torach kolejowych.

Fot. Pendolino

Straż pożarna na miejscu zdarzenia pojawiła się w ciągu kilku minut. Po wstępnej rozmowie z mężczyzną okazało się, że przewrócił się on na tory i zasnął między szynami. Nie miał pojęcia, że gdy spał, nad nim przejechał z prędkością 200 km/h pociąg EIP Pendolino. Maszynista, widząc całe zdarzenie, wdrożył hamowanie awaryjne i zatrzymał się kilkaset metrów dalej.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji mężczyzny z torów kolejowych. W trakcie trwania czynności ruch pociągów w kierunku Działdowa został czasowo wstrzymany. – Czytamy w oficjalnym komunikacie OSP Świercze na Facebooku.

 

Okazało się, że pijany mężczyzna, mimo bliskiego spotkania z Pendolino, nie doznał żadnych obrażeń. Poza nieznacznymi stłuczeniami, których nabawił się przez przypadkowy upadek, wyszedł on z całej sytuacji bez szwanku. 

Akcja ratunkowa trwała nie dłużej niż godzinę.

Dodaj komentarz