Raport z Polski Wydarzenia

Pijany mężczyzna spacerował po torach. Interweniował patrol SOK

Pijany mężczyzna spacerował torami kolejowymi przy przystanku osobowym Świdnik Miasto. W jego stronę zbliżał się zaś pociąg. Nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie pieszego ukrócili funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Patrol Straży Ochrony Kolei dba o bezpieczeństwo na terenie kolejowym (fot. SOK)
Patrol Straży Ochrony Kolei dba o bezpieczeństwo na terenie kolejowym (fot. SOK)

Do zdarzenia doszło 11 czerwca w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej w Lublinie przyjęli zgłoszenie o osobie postronnej, przebywającej na torach.

– Po przybyciu w rejon zgłoszenia patrol SOK zobaczył osobę, która zeskoczyła z peronu na tor – relacjonują mundurowi. – Następnie zaś usiłowała podciągnąć się na drugi peron.

 

Funkcjonariusze SOK posiadali informację o nadjeżdżającym pociągu relacji Lublin GłównyChełm. Natychmiast więc dobiegli do mężczyzny i przeprowadzili go w bezpieczne miejsce.

Zatrzymany chwiał się na nogach. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu.

– W trakcie legitymowania sprawcy niebezpiecznego zachowania, do patroli SOK podszedł inny podróżny – czytamy w relacji strażników. – Poinformował on, że ujęty mężczyzna przechodził także przed innymi, wcześniej jadącymi pociągami.

 

Na teren przystanku wezwano policję, której przekazano zatrzymanego.

Nieodpowiedzialne zachowanie osób przebywających na obszarze kolejowym może skończyć się dla nich utratą życia lub trwałym kalectwem. Może również doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu pociągów.

Zaobserwowałeś niebezpieczną sytuację lub podejrzane zdarzenie na obszarze kolejowym lub w pociągu? Zadzwoń pod numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – 22 474 00 00.

Dodaj komentarz