Raport z Polski Wydarzenia

Pijany motocyklista zatrzymał pociąg. Zażądał podwózki

Przyjechał w okolice przejazdu kolejowego i doprowadził do zatrzymania składu towarowego. Następnie wtargnął do kabiny i zażądał od maszynisty, by ten go… podwiózł. 35-letni mężczyzna został zatrzymany. Był pijany.

Fot. Podkarpacka Policja
Fot. Podkarpacka Policja

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Jarocin, w niedzielę 14 sierpnia. Dyżurny niżańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zatrzymał pociąg towarowy. Mieszkaniec gminy Jarocin przyjechał w rejon przejazdu kolejowego motocyklem. Swoim zachowaniem sprawił, że maszynista musiał rozpocząć proces hamowania.

Jak informuje policja, 35-latek wtargnął do kabiny maszynisty i zażądał, by ten go podwiózł. Kierujący pojazdem natychmiast wezwał policję.

– Policjanci ustalili, że 35-latek przyjechał w rejon przejazdu kolejowego motocyklem i pozostawił go nieopodal torów – relacjonują mundurowi. – Następnie swoim zachowaniem spowodował, że maszynista zatrzymał skład, po czym wszedł do kabiny i chciał żeby go podwieźć. Podczas sprawdzania okazało się, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Został mu pobrana krew do badań.

 

Policja zatrzymała 35-latka i przewiozła na komisariat. Po wytrzeźwieniu mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Po zakończonej interwencji pociąg ruszył w dalszą drogę.

Dodaj komentarz