Przewozy towarowe

PKP CARGO będzie wozić węgiel dla PGE. Podpisano umowy warte miliard złotych

PKP CARGO podpisało duże umowy warte prawie miliard złotych netto. Przewoźnik będzie odpowiedzialny za przewozy węgla na rzecz Spółek z Grupy PGE.

Fot. PKP Cargo
Fot. PKP Cargo

PKP CARGO poinformowało, że dzisiaj doszło do podpisania czterech umów ze spółkami z Grupy PGE, a dokładniej z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz PGE Energia Ciepła. Podpisanie tych zleceń było poprzedzone przeprowadzeniem postępowań przetargowych, w których to PKP Cargo złożyło najkorzystniejszą ofertę.

Przedmiotem kontraktów będą przewozy węgla kamiennego i sorbentów wapiennych o łącznej maksymalnej masie 18,26 mln ton. Zgodnie z treścią umów, zamawiający będzie mógł zmniejszyć ilość masy zleconej do przewozu o maksymalnie 20%: do 14,61 mln ton. PKP CARGO będzie wozić surowiec do elektrowni PGE w Opolu, Rybniku, Dolnej Odrze i Turowie oraz elektrociepłowni wchodzących w skład PGE Energia Ciepła.

Umowy obowiązywać będą do 5 marca 2026 roku. Szacunkowa maksymalna łączna wartość tych umów wynosi 986,38 mln zł netto (1,2 mld zł brutto).

Dodaj komentarz