Przewozy towarowe Wydarzenia

PKP CARGO CONNECT uruchomiło regularne połączenie intermodalne Poznań Duisburg

PKP CARGO CONNECT uruchomiło regularne połączenie intermodalne między Poznaniem a Duisburgiem. Umożliwi to wysyłanie towarów do innych państw, również na Wyspy Brytyjskie.

Fot. PKP CARGO CONNECT

Uruchomienie połączenia jest możliwe dzięki współpracy między PKP CARGO CONNECT a Duisport Agency (spółką należącą do grupy DUISBURGER HAFEN AG)

Od lat Duisport Agency Polska konsekwentnie rozwija swoją sieć połączeń intermodalnych dedykowanych do przewozu naczep oraz kontenerów pomiędzy największym na świecie śródlądowym portem w Duisburgu a terminalami w Polsce. Duisburg obsługuje ponad 100 relacji intermodalnych w Europie, co pozwala na przewóz towarów  także w inne obszary Europy po dokonaniu przeładunku w tym porcie. Jednym z nich jest Wielka Brytania, która stanowi obszar docelowy dla wielu klientów  PKP CARGO CONNECT.

Stałe połączenie intermodalne na trasie Poznań – Duisburg  realizowane jest aktualnie  4 razy w tygodniu z terminalu spółki PKP CARGO CONNECT w Poznaniu-Franowie z możliwością zwiększenia częstotliwości do 6 par pociągów na tydzień w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Skład na tej trasie jest wyposażony w platformy podkontenerowe, wagony kieszeniowe służące do przewozu naczep intermodalnych oraz system Cargo Beamer, polegający na transporcie naczep standardowych, które fabrycznie nie są przystosowane do transportu kolejowego.

– Cieszymy się z rozwoju różnych form transportu multimodalnego w spółce PKP CARGO CONNECT – mówi Przemysław Hoehne, zastępca dyrektora Wydziału Transportu Multimodalnego PKP CARGO CONNECT. – Wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, których popularność będzie z roku na rok rosła, jak ma to miejsce na Zachodzie Europy. Transport naczep jest praktyczną realizacją hasła „Tiry na tory”, a bycie częścią Grupy PKP CARGO zobowiązuje do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Transport naczep koleją jest rozwiązaniem problemu z dostępnością kierowców i redukuje poziom emisji CO2 do atmosfery – dodaje Przemysław Hoehne.

 

O poszerzeniu oferty transportowej mówił także Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO.

-Grupa PKP CARGO reaguje elastycznie na potrzeby klientów i dlatego staramy się poszerzać spectrum naszej działalności. Najnowsza propozycja PKP CARGO CONNECT jest tego najlepszym przykładem. Kolej ma pewne przewagi konkurencyjne w porównaniu z innymi gałęziami transportu i staramy się te nasze atuty jak najlepiej wykorzystywać, żeby w łańcuchu logistycznym jak najwięcej ładunków było wożonych pociągami–stwierdza Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

 

Terminal PKP CARGO CONNECT w Poznaniu-Franowie jest najnowocześniejszym i jednym z największych terminali Grupy PKP CARGO. Leży na szlaku komunikacyjnym Wschód – Zachód w korytarzu transportowym TEN-T Morze Północne – Morze Bałtyckie, bardzo blisko autostrady A2, dróg ekspresowych S5 i S8, w sąsiedztwie centrów logistycznych zlokalizowanych w okolicach Poznania.

Dodaj komentarz